Sobota, 08 Červen 2013 20:47

polentove krekry copy

 

Momentálně se moje mozkové závity protáčejí nad učením, takže v kuchyni nepořádám žádné velké experimenty. Hlavně rychle! Tenhle recept (pokud pominu fází schnutí) moc času nezabírá. Je možné držet se jen prvního kroku uvedeného v postupu, výsledkem je skvělá alternativa k bramborové kaši. Samotné krekry se hodí k salátům.

 

Číst dále: Polentové krekry

 

Pátek, 24 Květen 2013 15:53

domaci musli

 

Někdo nesnídá, někdo to řeší cigaretou, někdo balíkem kupovaného müsli a ve většině případů se tak nadopuje spoustou cukrů a tuků aniž by o tom měl tušení. Někdo si objednává müsli z eshopu mixit.cz, ale možná, že doba za kterou se dostanete na výdejní místo, bude stejně dlouhá jako doba na přípravu domácího müsli. Základ receptu pochází z kuchařky Vegmňamky nejen pro vegan(k)y, ale několika pokusy dospěl do této nejchutnější verze.

 

Číst dále: Zdravá snídaně: domácí müsli s ořechovým mlékem

   

Úterý, 07 Květen 2013 11:31

pampeliskovy elixir copy

 

Nedělní odpoledne jsme strávili sběrem pampelišek. Žlutým lánům se nedalo odolat. Teď máme zásobu "pampeliškové meducínky" podle blogu Jako rybička. Pozor, pampeliškové období už je na úplném konci, ale bylo by škoda tuto květinu nevyužít. Květy prohřívají, listy a kořeny léčí kožní problémy.

 

Další recepty:

Pampeliškový sirup

Pampeliškový med

Pampelišková káva a salát

 

Ať žije divoká kuchyně...

 

 

   
 
 
 
 
 
Nejpopulrnj blogy recept