Pondělí, 01 Únor 2016 19:47

testoviny stroganoff final

 

Na seznamu mých oblíbených jídel se podezřele často objevují věci, které obsahují víno. Například nesmrtelné rizoto nebo toto úžasné fazolové chilli s čokoládou (a červeným vínem). Díky známé autorce veganských kuchařek Ise Chandře Moskovitz se mezi mé alkoholové oblíbence usadila i tato houbová omáčka.

Číst dále: Těstoviny s houbovou omáčkou stroganoff

 

Středa, 13 Květen 2015 09:44

kari II 2

 

Už jsem tu měla květákové kari, a proto jsem zvažovala, jestli sem mám dávat hodně podobný recept. Chuť mě přesvědčila, chutná mi víc než ta starší varianta, je jemnější a krásně prohřeje. Příprava je jednoduchá, jde jen o to, všechno si správně načasovat.

 

Číst dále: Zeleninové kari II

   

Pondělí, 02 Březen 2015 19:20

bulgur tempeh klicky 3

 

Takhle nějak vypadá naše běžná večeře ;) Základem je jídlo nakonec vždycky dobře ochutit. Na ochucení víceméně používám pořád ty samé základní suroviny, které nikdy nezklamou. A žádné jiné klíčky nechutnají tak dobře, jako ty z obyčejné čočky s jemně pikantní chutí.

 

Číst dále: Bulgur s tempehem, klíčky a sladkokyselou zálivkou

   

Čtvrtek, 15 Leden 2015 13:58

cizrnove kung pao 1

 

Tak už mi tento týden zase začalo zkouškové období. Moje předposlední, takže jsou pryč doby, kdy jsem se odbývala špagetami s kečupem a eidamem nebo bagetami, protože se mi nechtělo ztrácet čas v kuchyni. I když momentálně je pro mě rychlost stále důležité kritérium pro přípravu jídla, hodlám si jídla gurmánsky užívat. Na pinterestu jsem měla uložený tento recept a připadá mi do zkouškového ideální, ale pro unavené pracující je samozřejmě vhodný taky :)

 

Číst dále: Cizrnové kung pao

   

Čtvrtek, 18 Září 2014 17:35

makarony 1

 

Jsem ráda, že jsem objevila stoprocentně rostlinnou náhradu za moje oblíbené makarony s čedarem a parmezánem. Zdá se, že se na seznam mých kuchyňských stálic dostala nová položka.

 

Číst dále: Makarony s kešu-květákovou omáčkou

   

Strana 1 z 6

 
 
 
 
 
Nejpopulrnj blogy recept