Pátek, 05 Červen 2015 18:24

kokos polenta jahody 2

 

Dostala jsem obrovskou spoustu jahod. Jsou výborné a doufám, že se jich všech stihnu zbavit důstojným způsobem a nebudu z nich muset dělat dřeň :) Tady je jedna super rychlá inspirace na jahodovou snídani.

 

Číst dále: Kokosová polenta s jahodami

 

Středa, 20 Květen 2015 12:37

Orechovy kolac s merunkami 1

 

Svazek sušené levandule máme ve váze v předsíni, další je schovaná v prádelníku, levandulovou esenci přidávám do aromalampy a taky do pračky. Na mém novém čajovém velehrnku je samozřejmě taky motiv levandule. Tak už jen chybělo ochutnat ji v jídle. Stalo se. V kombinaci s ořechy a meruňkami vzniká mez tímhle koláčem a mnou vážný vztah. S radostí se dělím o tento božský zážitek z kuchařky Plenty More s vámi.

 

Číst dále: Ořechový koláč s meruňkami a levandulí

   

Úterý, 21 Duben 2015 18:32

piskoty 1

 

Po dlouhé době jsem opět zpět. Tentokrát s novým notebookem, který má lepší grafiku. A tak jsem si mohla s hrůzou prohlédnout starší fotky se zelenou barvou vyladěnou do extra jedovatého odstínu, který jsem vytvářela na svém starém zasloužilém stroji. Tak co už. Moje nespokojenost s fotkami pokračuje, ale tentokrát jsem mimořádně spokojená s receptem. Na tyto piškoty (nebo sušenky) jsem použila kokosovou mouku z balíčku bezlepkových muk, o kterých jsem psala na faceboooku. Samozřejmě je možné vyloučit z receptu hladkou mouku a do těsta dát jen kokosovou, ale pak je těsto drobivější.

 

Číst dále: Kokosovo-citrónové piškoty

   

Pátek, 13 Únor 2015 19:18

muffiny s vinem 1

 

Tyto muffiny jsem vyzkoušela hned na několika pokusných králících a jen jeden se vyjádřil, že je v nich to víno cítit až moc. Ale někomu (mně) to tak úplně vyhovovalo a jiný se zase divil, že tam vůbec nějaké víno bylo. Obecně ale vládla spokojenost, abych tady nevytvářela dojem, že sem dávám něco nevyhovujícího. Tolik o citlivosti našich chuťových pohárků. Fotky jsou protentokrát doslova výhra obalu nad obsahem. Ale ty pěkné košíčky jsem nemohla nepoužít.

 

Číst dále: Čokoládové muffiny s červeným vínem

   

Pondělí, 01 Prosinec 2014 21:30

arasidove rezy 1

 

Základní pravidlo zní: Když někam přidáte burákové máslo, tak to vždycky bude chutnat dobře. A podle této logiky jsem se rozhodla zkusit i tyto řezy (z blogu Trans-planted), jedny z mnoha variant, jak si připravit granolu. Rychlá příprava večer předem a ráno na vás bude čekat luxusní snídaně. Pro mě je sladká snídaně základ, i když stále ubírám na slazení. Zrovna tady bych ten med ve finále trochu ubrala taky, ale to už je na osobní vyzkoušení.

 

Číst dále: Nepečené arašídové řezy s brusinkami

   

Strana 1 z 4

 
 
 
 
 
Nejpopulrnj blogy recept