Těstoviny s houbovou omáčkou stroganoff

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTisk

Pondělí, 01 Únor 2016 19:47

testoviny stroganoff final

 

Na seznamu mých oblíbených jídel se podezřele často objevují věci, které obsahují víno. Například nesmrtelné rizoto nebo toto úžasné fazolové chilli s čokoládou (a červeným vínem). Díky známé autorce veganských kuchařek Ise Chandře Moskovitz se mezi mé alkoholové oblíbence usadila i tato houbová omáčka.

Číst dále: Těstoviny s houbovou omáčkou stroganoff

 

Pomazánka z červené čočky

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTisk

Středa, 02 Prosinec 2015 20:11

cockova pomazanka 11

Tenhle recept by tu nebyl, nebýt krásné Jany, která mi jeho složení prozradila při dlouhé chvíli na jednom hradě. A kdybych si na něj celkem nedávno nevzpomněla, asi by moje pauza trvala ještě déle. Vařit se mi chce, fotit se mi chce, ale obojí tak nějak nejde dohromady a do toho vstřebávám životní změny. Víc než by zasloužily. Promazávám rozvrzaná kola svého velejednoduchého redakčního systému a oživuju blog i sebe. Přemýšlím, jestli už je čas jít jinudy. Uvidíme, jak to bude dál...

Číst dále: Pomazánka z červené čočky

   

Kokosová polenta s jahodami

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTisk

Pátek, 05 Červen 2015 18:24

kokos polenta jahody 2

 

Dostala jsem obrovskou spoustu jahod. Jsou výborné a doufám, že se jich všech stihnu zbavit důstojným způsobem a nebudu z nich muset dělat dřeň :) Tady je jedna super rychlá inspirace na jahodovou snídani.

 

Číst dále: Kokosová polenta s jahodami

   

Ořechový koláč s meruňkami a levandulí

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTisk

Středa, 20 Květen 2015 12:37

Orechovy kolac s merunkami 1

 

Svazek sušené levandule máme ve váze v předsíni, další je schovaná v prádelníku, levandulovou esenci přidávám do aromalampy a taky do pračky. Na mém novém čajovém velehrnku je samozřejmě taky motiv levandule. Tak už jen chybělo ochutnat ji v jídle. Stalo se. V kombinaci s ořechy a meruňkami vzniká mez tímhle koláčem a mnou vážný vztah. S radostí se dělím o tento božský zážitek z kuchařky Plenty More s vámi.

 

Číst dále: Ořechový koláč s meruňkami a levandulí

   

Zeleninové kari II

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTisk

Středa, 13 Květen 2015 09:44

kari II 2

 

Už jsem tu měla květákové kari, a proto jsem zvažovala, jestli sem mám dávat hodně podobný recept. Chuť mě přesvědčila, chutná mi víc než ta starší varianta, je jemnější a krásně prohřeje. Příprava je jednoduchá, jde jen o to, všechno si správně načasovat.

 

Číst dále: Zeleninové kari II

   

Strana 1 z 8

 
 
 
 
 
Nejpopulrnj blogy recept